Witaj!

Witaj na naszym forum!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Majątek spółki a rozwód
Bednarczyk Tomasz
Praktykant

12
3
Sep 2016
0
Witam serdecznie! Szukałem pomocy w wielu miejscach, niestety nie dostałem nigdzie sensownej odpowiedzi. Może tutaj mi się uda czegoś dowiedzieć. Przez wiele lat prowadziłem własną firmę razem z żoną, niestety sprawy między nami się posypały i chcemy wziąć rozwód. Nie wiem jednak co się stanie w takim przypadku z majątkiem firmy? Trzeba będzie to jakoś podzielić, kto ma prawo do firmy, jak to wygląda? Teraz oboje nadal mamy prowadzić tą działalność czy tylko jedno z nas ma zostać właścicielem. Sprawa jest ciężka bo nikt nie chce odpuścić firmy, bo działa całkiem dobrze i przynosi niemałe zyski, jednak nie wyobrażam sobie dalszej współpracy z tą babą. Będę wdzięczny za informacje.
papa_smerf
Praktykant

14
3
Aug 2016
1
To wygląda na grubszą sprawę i bez szczegółów będzie ciężko Ci coś doradzić. Z babami zawsze są problemy. Ze spółkami również (nie w sensie osobowości prawnej), ja zawsze powtarzam, że jak prowadzić biznes to najlepiej samemu, bo potem takie sytuacje człowieka gnębią. Nie wiem czy rady na forum Ci coś dadzą, lepiej będzie się skonsultować z prawnikiem. Czemu w ogóle szukasz odpowiedzi w internetach, idź do specjalisty z prawa.
JanuszPrzemyslu
Praktykant

10
3
Aug 2016
0
Dokładnie, lepiej będzie zapytać kogoś kto siedzi w prawie, jak na przykład tu - adwokat-katowice.info.pl

Z tego co widzę to specjalizują się w tego typu sprawach. Z resztą to pewnie zależy od tego jaką spółkę masz. Jeśli z żoną ją zakładałeś (ekhm... byłą żoną) to zapewne jest to spółka partnerska. Jeśli spółka jest tylko na jedno z Was to sprawa ma się dużo prościej. Możesz też przejrzeć kodeks cywilny, w nim są przepisy dotyczące większości spółek, może znajdziesz jakiś przepis co Cię zainteresuje.
[Obrazek: 28wjp8p.jpg]
Bombirux76
Praktykant

19
2
Aug 2016
0
To ogólnie będzie ciężka sprawa i od razu radzę się uzbroić w cierpliwość i przygotować na to że rozprawy mogą trwać baaaaaaaaardzo długo i zjedzą tonę nerwów. To tak optymistycznie na pocieszenie.

Skocz do:

Users browsing this thread: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
MyTrade theme by eNvy © 2014.