Witaj!


Witaj na naszym forum!


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bardzo mała firma rozliczać się samemu?
Offline
Papetek
Praktykant


***

14
4
Jul 2016
0
#1
Zaczynam prowadzić własną działalność gospodarczą. Na początku prawdopodobnie będę działał sam. Zastanawiam się czy mogę rozliczać się z US i ZUS samodzielnie, czy potrzebuję do tego jakiś specjalny program? A może zlecić to zewnętrznej firmie, choć wolałbym tego uniknąć bo nie wydaje mi się żeby to było aż tak skomplikowane, a wiadomo że przy start upie każdy grosz się liczy.
freelancer, webmaster z zamiłowaniem do włoskiej kuchni.
Offline
Bednarczyk Tomasz
Praktykant


***

12
3
Sep 2016
0
#2
Wydaje mi się, że w takiej sytuacji możesz zdać się na siebie. Zależy też jaką działalność prowadzisz. Jeśli np informatyczną i masz góra 3 klientów na miesiąc, a co za tym idzie tylko 3 faktury to ogarniesz to bez problemu. Jeśli masz ich bardzo dużo to możesz się zwyczajnie pogubić i lepiej mieć program lub własnego księgowego. Zależy też czy znasz się na tym, bo nawet prowadząc najzwyklejszą działalność można oszaleć próbując zrozumieć te wszystkie przepisy.
Offline
Klaudyna
Nowicjusz


**

7
2
Sep 2016
0
#3
Możesz skorzystać z takiego programu - www.lefthand.pl. W ich ofercie znajdziesz programy dla bardzo małych firm. Są one proste w obsłudze i powinny Ci w zupełności wystarczyć. A w razie wątpliwości zawsze możesz zadzwonić do jakiegoś księgowego i zapytać, a jeśli chcesz to całkowicie mieć darmowe to możesz też udać się do US i oni mają obowiązek odpowiedzieć Ci na wszystkie pytania.
Offline
Pączuś
Praktykant


***

11
2
Sep 2016
0
#4
I tak ktoś raz w roku będzie musiał Ci PIT wypełnić (no chyba że się nie boisz samemu) więc moim zdaniem lepiej zlecić ten cały bajzel firmie księgowej i mieć to z głowy, a przy okazji oszczędzić sporo czasu i nerwów.Skocz do:


Users browsing this thread: 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyTrade theme by eNvy © 2014.