Witaj!

Witaj na naszym forum!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziedziczenie długów firmy
MiłoszKawik
Nowicjusz

**

8
1
Aug 2016
0
Witam. 

Mam pytanie w kwestii prawnej. Chodzi mianowicie o zasady dotyczące dziedziczenia długów po zmarłym krewnym. Dziadek posiadał firmę, która niestety jest zadłużona. Wraz z jego śmiercią co się dzieje z długami i samą firmą? Czy dług przechodzi na moją mamę, która jest córką zmarłego, czy zagrożenie spłata długo dotyczy także mnie?
PatrykKuc
Nowicjusz

**

4
1
Aug 2016
0
Myślę, że dużo zależy od tego, komu dziadek zapisał firmę.
MiłoszKawik
Nowicjusz

**

8
1
Aug 2016
0
(09-20-2016, 06:15 AM)PatrykKuc napisał(a): Myślę, że dużo zależy od tego, komu dziadek zapisał firmę.

Problem właśnie w tym, że nie zostawił żadnego dokumentu, w którym mianuje kogokolwiek spadkobiercą.
PatrykKuc
Nowicjusz

**

4
1
Aug 2016
0
To w zasadzie dobra sytuacja. Twoja matka jako bezpośrednia krewna może zrzec się spadku wraz z długami. W takim przypadku nie będzie obciążana finansowo.
BeataCH
Praktykant

10
3
Jul 2016
0
Ja bym najpierw sprawdziła, czy może nie opłaca się przejąć firmy, spłacić jej długów i jeszcze na tym zarobić.
MiłoszKawik
Nowicjusz

**

8
1
Aug 2016
0
(09-20-2016, 06:18 AM)BeataCH napisał(a): Ja bym najpierw sprawdziła, czy może nie opłaca się przejąć firmy, spłacić jej długów i jeszcze na tym zarobić.

Oj nie sądzę. Firma jest w bardzo złym stanie.
BeataCH
Praktykant

10
3
Jul 2016
0
W takim razie Twoja mama musi złożyć oświadczenie o rezygnacji ze spadku. Robi się to w sądzie rejonowym. Pomocne mogą okazać się  porady prawne katowice, adwokat przygotuje całą dokumentację i dopilnuje, żeby żadne długi nie ciążyły na Twoich rodzicach, a tym bardziej na Tobie.

Skocz do:

Users browsing this thread: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
MyTrade theme by eNvy © 2014.