Witaj!


Witaj na naszym forum!


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mobilne zakupy
Offline
Jeży Siedlik
Nowicjusz


**

6
2
Sep 2016
0
#1
Wiem, że większe supermarkety mają podobną opcję, ale zastanawiam się czy nie fajnie by było otworzyć firmę, która robi za nas zakupy i dowozi je do domu. Powiedzmy kończymy pracę o 17 i o 18 zjawia się u nas kurier z gotowymi zakupami. Nie tracimy czasu na łażenie po sklepie ani dojazd. Wiem że auchan ma podobna opcję, ale tam można kupić tylko "suche" produkty jak makarony, mąki itp. Ja bym chciał pójść dalej i sprzedawać wszystko. Oczywiście produkty długiego terminu przydatności można by było dostarczać np do 3 dni roboczych a te szybkopsujące się natychmiast. Myślicie, że na takie rzeczy byłby popyt?
Offline
Bednarczyk Tomasz
Praktykant


***

12
3
Sep 2016
0
#2
Pomysł wydaje się świetny i sam bym chętnie pewnie z takiej usługi skorzystał. Jednak nie jesteś pierwszą osobą która o tym pomyślała, a jakoś nie widzę żeby takich firm było dużo i jakoś nikt się w tym super nie rozwinął. Warto by się zastanowić dlaczego?
Offline
Lenowito S.A.
Nowicjusz


**

6
2
Sep 2016
0
#3
Ja myśle, ze to głównie przez problem z transportem. Nie wszystkie rzeczy można łatwo przewieźć i to dość duże wyzwanie logistyczne. Pewnie koszty dowozu tak podwyższają ceny produktów, że ludziom się po prostu to nie opłaci. Każdy jak ma wydać 50zł mniej to woli samemu se do sklepu podjechać.

Możliwe też że boją się, że ich towar dotrze uszkodzony (np w paczce rozwali się mleko i zaleje wszystko).
Offline
Jeży Siedlik
Nowicjusz


**

6
2
Sep 2016
0
#4
Z samą dostawą nie ma problemu. Teraz zabezpieczyć towar jest łatwo. Wystarczy choćby użyć takich folii - folia stretch i nic się nie zepsuje. Chyba muszę lepiej zbadać rynek i rzeczywiście policzyć czy dostawa nie będzie zbyt droga.
Offline
Pączuś
Praktykant


***

11
2
Sep 2016
0
#5
Ja bardzo często korzystam z takich usług. Wydaje mi się, że auchan nie ma takich usług ale tesco jak najbardziej. Nie wiem czy właśnie nie w tym tkwi cała sprawa, że takie olbrzymy jak tesco czy alma nie pozwolą się przebić z taka usługą mniejszym firmą.Skocz do:


Users browsing this thread: 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyTrade theme by eNvy © 2014.