Witaj!

Witaj na naszym forum!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezpodstawne zwolnienie z pracy
Beata1890
Nowicjusz

**

2
1
Aug 2016
0
Cześć. Spotkała mnie niestety bardzo przykra sytuacja. Otóż pracuję w firmie na umowę zlecenie. Miałam do końca roku dostać umowę o pracę, jednak zaszłam w ciążę. Jest to dopiero 3 miesiąc, szefom o tym nie mówiłam, jednak domyślam się, że mogli słyszeć moją rozmowę z koleżanką. Co się stało? Po kilku dniach od tej rozmowy zostałam zwolniona z pracy. Jest to dziwne, wykonywałam swoje obowiązki rzetelnie, nigdy się nie spóźniałam, niczego złego nie zrobiłam, więc domyślam się, że mogło im chodzić o to, ale nikt tego nie powie wprost. Tłumaczyli się, że jest nas za dużo, że nie potrzebują tylu pracowników, choć miesiąc wcześniej debatowali o zatrudnieniu nowej, dodatkowej osoby. Co mogę zrobić w tej sytuacji?  Zostałam praktycznie bez środków do życia z dnia na dzień.
MiloszZWarszawy
Nowicjusz

**

4
0
Aug 2016
0
Ja bym na Twoim miejscu skonsultował się z prawnikiem, bo możliwe, iż jesteś w stanie coś wywalczyć. Niestety takie sytuacje się zdarzają. Z kobietami w ciąży i ich pracą, a raczej macierzyńskim cały czas są problemy, pracodawcy kręcą nosem, więc możliwe, że chodzi rzeczywiście o to.
Agnieszka_Chyc
Nowicjusz

**

2
0
Aug 2016
0
Konsultacja z prawnikiem to jedyne, co teraz możesz zrobić. Tu potrzebne są konkretne zapisy, przepisy, dlatego fachowa porada jest niezbędna by jakkolwiek ruszyć z tą sprawą. Możliwe, że uda Ci się coś wywalczyć, jeśli udowodnisz, że pracowałaś jak na umowie o pracę czyli np. po 8 godzin dziennie, a miałaś zleceniówkę - ale to nie jestem pewna. Więc udaj się do prawnika. Ja mogę polecić tego - prawnik kraków. Na pewno nie odpuszczaj, bo i tak nie masz już nic do stracenia. Powodzenia!

Skocz do:

Users browsing this thread: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
MyTrade theme by eNvy © 2014.