Witaj!

Witaj na naszym forum!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księgowość w języku obcym
77Karka77
Nowicjusz

**

9
1
Aug 2016
0
Witam.
Mam w planach założenie firmy, która nie tylko będzie działać w naszym kraju, ale przede wszystkim na rynkach zagranicznych. Zastanawiam się jak wyglądają kwestie księgowości w takim przypadku? Potrzebuje jakichś specjalnych pozwoleń na taką działalność?
Korek
Nowicjusz

**

5
0
Aug 2016
0
Księgowość firmy o ile wiem, powinna być prowadzona w języku Polskim. Taki jest obowiązek. Niestety nie wiem jak z fakturami wystawionymi w obcych językach.
BigMosby
Nowicjusz

**

6
1
Aug 2016
0
W 2010 roku nastąpiła zmiana przepisów i od tego czasu bez trudu można prowadzić działalność za granicą. Przepisy jasno nie podają co rozbić w przypadku faktur i dokumentów obcojęzycznych, ale wiele firm załatwia to w prosty sposób, czyli wynajmując biuro księgowe znające języki obce.
77Karka77
Nowicjusz

**

9
1
Aug 2016
0
(10-05-2016, 07:32 AM)BigMosby napisał(a): W 2010 roku nastąpiła zmiana przepisów i od tego czasu bez trudu można prowadzić działalność za granicą. Przepisy jasno nie podają co rozbić w przypadku faktur i dokumentów obcojęzycznych, ale wiele firm załatwia to w prosty sposób, czyli wynajmując biuro księgowe znające języki obce.

A może tłumaczenia dokonać tłumacz przysięgły?
BigMosby
Nowicjusz

**

6
1
Aug 2016
0
Właściwie tłumacz przysięgły mógłby się tym zająć, ale ma to sens jedynie w przypadku pojedynczych dokumentów. Jeżeli firma na regularnie dokonywać transakcji z klientami zagranicznymi to lepiej zdecydować się na biuro rachunkowe na przykład qbilans.com.pl. Prowadzenie księgowości, bieżące tłumaczenie dokumentów z języka angielskiego, czy niemieckiego w dużym stopniu uprości sprawę.
77Karka77
Nowicjusz

**

9
1
Aug 2016
0
Dzięki wielkie za pomoc Uśmiech

Skocz do:

Users browsing this thread: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
MyTrade theme by eNvy © 2014.