Witaj!


Witaj na naszym forum!


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Firma informatyczna
Offline
Papetek
Praktykant


***

14
4
Jul 2016
0
#1
Jestem freelancerem, zajmuje się projektowaniem stron www. Do tej pory całkiem nieźle mi idzie, ale dla wygody własnej stwierdziłem, że dobrze by było mieć własną działalność gospodarczą (choćby po to by móc wystawiać faktury). Boję się jednak, że mnie zjedzą podatki i inne płatności. Konkurencja w tej branży tej jest bardzo wysoka. Macie jakiś pomysł, jak sprawić by moja działalność była bardziej oryginalna. Jeśli będę mieć usługę, której nie ma konkurencja, założenie własnej firmy będzie bardziej realne i bezpieczniejsze. Czy jednak lepiej zostać na tym co jest i całą sprawę z własną firmą olać?
Offline
AgnieszkaP
Nowicjusz


**

7
0
Jul 2016
0
#2
Moim zdaniem lepiej robić tańsze stronki, a robić ich więcej - wtedy będziesz miał stałą kasę. Jak zagrzebiesz się natomiast w jakimś dużym projekcie, to może on ciągnąć się miesiącami, a zapłata jest przecież po oddaniu projektu - kasy mieć nie będziesz, a podatki zapłacić trzeba. Generalnie przez pierwsze dwa lata jest luz, bo masz niski ZUS, potem zaczynają się schody.... No ale wtedy można zawiesić firmę, jakby coś nie szło.
Offline
PrzemoWX23
Nowicjusz


**

2
0
Aug 2016
0
#3
Hmm a może po prostu specjalizuj się w stronkach o wybranym temacie lub twórz je w jakiejś jednej konkretnej technologii? Możesz np tworzyć profesjonalne sklepy internetowe albo typowe strony - wizytówki... w czym się lepiej czujesz Uśmiech
Offline
Bombirux76
Praktykant


***

19
2
Aug 2016
0
#4
Mając własną firmę na pewno masz większe pole manewru jeśli chodzi o ściaganie należności. No i na B2B firma jakoś lepiej patrzą tak mi się wydaje, a jako freelancer jak Ci ktos nie zapłaci to możesz mu tylko pomachać ewentualnie napisać nieprzyjemnego maila, ale i to moze byc uzyte przeciwko tobie.
Offline
Papetek
Praktykant


***

14
4
Jul 2016
0
#5
No właśnie wiem. Teraz mam już stałych klientów w miarę, więc i płatności przychodzą na czas, ale na początku było z tym bardzo ciężko. Prawie połowa nie płaciła w terminie, a byli też tacy od których do tej pory nie doczekałem się płatności. I co ja szary człowiek mogę z tym zrobić... Mając firmę pewnie bym miał przebicie w tej sprawie lepsze, ale i koszty działalności wyższe, sam ZUS mógłby mnie zjeść  PłaczSkocz do:


Users browsing this thread: 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyTrade theme by eNvy © 2014.