Witaj!

Witaj na naszym forum!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Firma informatyczna
Papetek
Praktykant

14
4
Jul 2016
0
Jestem freelancerem, zajmuje się projektowaniem stron www. Do tej pory całkiem nieźle mi idzie, ale dla wygody własnej stwierdziłem, że dobrze by było mieć własną działalność gospodarczą (choćby po to by móc wystawiać faktury). Boję się jednak, że mnie zjedzą podatki i inne płatności. Konkurencja w tej branży tej jest bardzo wysoka. Macie jakiś pomysł, jak sprawić by moja działalność była bardziej oryginalna. Jeśli będę mieć usługę, której nie ma konkurencja, założenie własnej firmy będzie bardziej realne i bezpieczniejsze. Czy jednak lepiej zostać na tym co jest i całą sprawę z własną firmą olać?
AgnieszkaP
Nowicjusz

**

7
0
Jul 2016
0
Moim zdaniem lepiej robić tańsze stronki, a robić ich więcej - wtedy będziesz miał stałą kasę. Jak zagrzebiesz się natomiast w jakimś dużym projekcie, to może on ciągnąć się miesiącami, a zapłata jest przecież po oddaniu projektu - kasy mieć nie będziesz, a podatki zapłacić trzeba. Generalnie przez pierwsze dwa lata jest luz, bo masz niski ZUS, potem zaczynają się schody.... No ale wtedy można zawiesić firmę, jakby coś nie szło.
PrzemoWX23
Nowicjusz

**

2
0
Aug 2016
0
Hmm a może po prostu specjalizuj się w stronkach o wybranym temacie lub twórz je w jakiejś jednej konkretnej technologii? Możesz np tworzyć profesjonalne sklepy internetowe albo typowe strony - wizytówki... w czym się lepiej czujesz Uśmiech
Bombirux76
Praktykant

19
2
Aug 2016
0
Mając własną firmę na pewno masz większe pole manewru jeśli chodzi o ściaganie należności. No i na B2B firma jakoś lepiej patrzą tak mi się wydaje, a jako freelancer jak Ci ktos nie zapłaci to możesz mu tylko pomachać ewentualnie napisać nieprzyjemnego maila, ale i to moze byc uzyte przeciwko tobie.
Papetek
Praktykant

14
4
Jul 2016
0
No właśnie wiem. Teraz mam już stałych klientów w miarę, więc i płatności przychodzą na czas, ale na początku było z tym bardzo ciężko. Prawie połowa nie płaciła w terminie, a byli też tacy od których do tej pory nie doczekałem się płatności. I co ja szary człowiek mogę z tym zrobić... Mając firmę pewnie bym miał przebicie w tej sprawie lepsze, ale i koszty działalności wyższe, sam ZUS mógłby mnie zjeść  Płacz

Skocz do:

Users browsing this thread: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
MyTrade theme by eNvy © 2014.