Witaj!

Witaj na naszym forum!

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hodowla ślimaków
ZbyszekZGnojnika
Nowicjusz

**

7
2
Aug 2016
0
Witam wszystkich serdecznie. U mnie na wsi jest mnóstwo ślimaków, zwłaszcza po deszczu. Można zbierać je wiadrami, więc to chyba znak, że dobrze się u nas czują. Szukam pomysłu na biznes, bo mi świnie ostatnio zdychają, jednak mi się została - Cześka. I tak sobie pomyślałem, że może zainwestowałbym w hodowle ślimaków. Synek w Stanach siedzi, to by trochę pieniędzy mi przesłał. Miejsca mam dużo, to się będą ślimaki jak na wczasach czuły.  Powie mi ktoś od czego zacząć? Jak to formalnie załatwić? Muszę działalność zarejestrować? I jakaś nazwa by się chwytliwa przydała... Pomożecie?
paksiuk
Nowicjusz

**

3
2
Aug 2016
0
Może taka nazwa - "SFS - Slow Follow Snail" - z amerykańska.. synkowi, by się spodobała, może by i większy kapitał początkowy przesłał
CEOMaster
Nowicjusz

**

5
0
Aug 2016
0
Podobno biznes ze ślimakami jest bardzo dochodowy, życzę zatem powodzenia Uśmiech
ZbyszekZGnojnika
Nowicjusz

**

7
2
Aug 2016
0
Z angielska to bym nazwy nie dawał. U nas na wsi języków nie znają, to powiedzą że synka zagranicą mam i szpanuje. Jeszcze mnie wyklną i widłami pogonią, że wsi nie szanuje. Córcia moja Marysia mówiła żeby hodowle nazwać "Ślimakowe Wzgórza", bo mieszkamy na wzniesieniu, ale gdzie tam do wzgórz - toż to zwykły pagórek jest. Ja to bym swojsko nazwał "ślimaczysko" na przykład. Brzmi jak ściernisko i to się dobrze kojarzy. No też mi mówią właśnie, że da się na tym zarobić - może bym wreszcie nowy ciągnik kupił, bo mój ursus to ledwo zipie już. Ale moja stara jest przeciwna temu. Mówi, że zgłupiałem na stare lata, że lepiej żebym buraki zasadził niż się za ślimaki brał. Ale przyjdzie taka zaraza i buraki szlak trafi, a te ślimaki to zawsze jakaś opcja. Myślicie, że mogę ubiegać się o jakąś dotację na hodowle? Do wójta bym się udał z jakąś śliwowicą, to może bym coś zdziałał.
Antoni Kaczmarek
Super Moderator

15
4
Aug 2016
0
Pomysł może się okazać całkiem niezły, trzeba jednak mieć świadomość że przy rozpoczynaniu tego typu interesów trzeba mieć już na wstępie ogromną wiedzę. Jeśli teraz nie ma pan wielkiego pojęcia o hodowli ślimaków to trzeba tą wiedzę jak najszybciej nadrobić i zastanowić się czy to rzeczywiście jest zajęcie dla Pana. Wiedząc jak hoduje się ślimaki można ocenić jaki sprzęt jest potrzebny, ile on kosztuje, w jakim czasie można spodziewać się pierwszych zysków no i przede wszystkim jaki kapitał na początek jest potrzebny. Dzięki takiej kalkulacji, plus ocenie ryzyka i szans, można już na wstępie ocenić opłacalność danego przedsięwzięcia.

Ogólnie mówiąc, jak w każdym biznesie, trzeba liczyć i to liczyć dużo Uśmiech

Warto również zbadać rynek i dowiedzieć się o zapotrzebowaniu na takie usługi, a nawet przed rozpoczęciem hodowli rozejrzeć się za potencjalnymi kupcami, bo nawet najlepiej działająca produkcja nie zarobi nic jeśli nie będzie nabywców.
Korek
Nowicjusz

**

5
0
Aug 2016
0
A ja bym Pana Zbyszka nie zniechęcał. Warto popatrzyć chociażby na historie znanych biznesmenów. Niewielu miało fachową wiedzę i duży kapitał. Zaczynali jako chłopcy na posyłki, a dziś mają np firmę kurierską. Tam naprawdę liczy się pomysł, zapał i ciężka praca - niezależnie od tego ile mamy lat. Ja trzymam kciuki za Pana Zbyszka i wierzę, że będzie on najlepszym dostawcą ślimaków w Polsce, a nawet na świecie! Panie Zbyszku powodzenia!
Pan_Jajko
Nowicjusz

**

2
0
Aug 2016
0
Jak ślimaki to nie do USA tylko do Francji - tam chyba lepszy by był z nich pożytek. Chyba że do branży kosmetycznej - ekstrakt ze ślimaka jest podobno bardzo dobry dla skóry Uśmiech to wtedy do USA
Antoni Kaczmarek
Super Moderator

15
4
Aug 2016
0
Ależ ja wcale nie chciałem nikogo zniechęcać, a pokazać tylko że nie każdy biznes każdemu odpowiada. Ja na przykład nie wyobrażam sobie abym prowadził salon kosmetyczny, bo ani o kosmetykach ani o modzie nie mam zielonego pojęcia i totalnie mnie to nie interesuje.

Niemniej jednak za młodych biznesmenów zawsze trzymam kciuki, bo takich ludzi w Polsce brakuje. Jeśli Pan Zbyszek potrzebuje fachowego doradztwa to zawsze służę radą i zapraszam do wysłania do mnie pw  Uśmiech

Jeśli się ma wystarczająco zapału i chęci oraz motywacji to każdy biznes można rozkręcić, choć czasami są bariery których nie sposób przeskoczyć.

Skocz do:

Users browsing this thread: 2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
MyTrade theme by eNvy © 2014.