Witaj!


Witaj na naszym forum!


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Faktury z zgodne z prawem
Offline
Papetek
Praktykant


***

14
4
Jul 2016
0
#1
Zastanawiam się jak to zrobić. Zakładam własną działalność gospodarczą, a co za tym idzie będę musiał wystawiać faktury. Nie mam o tym jednak zielonego pojęcia. Wiem tylko, że nie każdemu się taką fakturę wystaiwa i nie każdy może sobie odliczyć później VAT. Jest jakiś prosty sposób żeby to ogarnąć? Jakiś poradnik w internecie czy coś?
freelancer, webmaster z zamiłowaniem do włoskiej kuchni.
Offline
JanuszPrzemyslu
Praktykant


***

10
3
Aug 2016
0
#2
Wystawianie faktur samo z siebie nie jest ciężko można to ogarnąć na spokojnie. W internecie jest wiele poradników i informacji, trzeba jedna uważać bo wiele jest mylnych lub fałszywych. Najlepiej informacje sprawdzać na stronach typu gov czy US. Dobrze też mieć ksiegowego na boku, którego w razie czego dopytasz lub który odawli za ciebie część lub całą robotę.
[Obrazek: 28wjp8p.jpg]
Offline
papa_smerf
Praktykant


***

15
3
Aug 2016
1
#3
Jeśli nie do końca jesteś pewny co i jak i nie czujesz się na siłach, zawsze możesz skorzystać z takiej pomocy - program do prowadzenia księgowości.  Programy tego typu są bardzo łopatologiczne więc nawet laik jest w stanie je opanować. A w razie czego zawsze można też skorzystać z usług zewnętrznej firmy, która za jakiś mały abonament poprowadzi księgowość za Ciebie.
Offline
JanuszPrzemyslu
Praktykant


***

10
3
Aug 2016
0
#4
No i mimo wszystko księgowość zjada sporo czasu, więc jeśli nie chcesz ugrząźć w papierach na pół dnia, rzeczywiście dorbze sobie albo jakiś program sprawić, albo zatrudnić księgowego. Choć na początku każda złotówka się liczy.
[Obrazek: 28wjp8p.jpg]Skocz do:


Users browsing this thread: 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyTrade theme by eNvy © 2014.