Bakchich

Pełna wersja: Wizerunek firmy to także ubiór
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Aby rozwijać swoje przedsiębiorstwo trzeba nie tyko zadbać o odpowiednią reklamę i utrzymanie więzi z klientami, ale także o własny wygląd! Nieraz spotykam ludzi biznesu, którzy wyglądali jakby dopiero wstali z łóżka, albo są nieschludnie ubrani, albo zwyczajnie nie zadbani. To akurat w biznesie sprawdza się "jak cię widzą tak cię piszą".

Zastanawiam się jak tacy ludzie są w stanie prowadzić biznes.

Co Waszym zdaniem jest ważne w wyglądzie biznesmena/bizneswoman? Sam stój, a może dodatki czy ogólna prezencja? W przypadku kobiet pewnie nawet makijaż ma znaczenie.
No o ubiorze chyba nie ma co się rozpisywać,  w przypadku mężczyzn to chyba oczywiste że dobrany i szyty na miarę garnitur to podstawa.

Warto też zwrócić uwagę na dodatki, ładny krawat, spinki czy zegarek. Zegarek akurat nie mysi być tylko ozdobą, teraz smartwatche są również bardzo praktyczne.
(09-08-2016, 10:30 AM)Piotr Bahowski napisał(a): [ -> ]No o ubiorze chyba nie ma co się rozpisywać,  w przypadku mężczyzn to chyba oczywiste że dobrany i szyty na miarę garnitur to podstawa.

Warto też zwrócić uwagę na dodatki, ładny krawat, spinki czy zegarek. Zegarek akurat nie mysi być tylko ozdobą, teraz smartwatche są również bardzo praktyczne.

Całkowicie się zgadzam. A jeśli ktoś ma stare lub zepsute takie zegraki to znam miejsce gdzie może na nich zarobić - zegarki-skup.pl.

Warto też pamiętać żeby te wszystkie dodatki ze sobą współgrały, żeby potem nie wyszły takie cuda jak brązowe buty do czarnego garniaka.
Ja myślę, że to w dużej mierze od firmy zależy, ciężko mi sobie wyobrazić budowlańca w garniaku. Z resztą z garniturem kojarzy się też prestiż, a co za tym idzie dla niektórych także wysokie ceny. Zatem zależy co się chce osiągnąć.