Bakchich

Pełna wersja: Prototypowanie czy się opłaca
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Sporo korpo inwestuje teraz w zabawki jak drukarki 3D do robienia prototypów produktów. Zastanawiam się czy taki biznes się opłaca. Korpo może tak, ale czy małe przedsiębiorstwa mogą coś na tym zyskać? Gdzie takie prototypy mogą się sprawdzić?
Na pewno się to komuś opłaca. Czy małym firmą, ciężko powiedzieć, bo jednak mimo wielkiego kroku w technologii, koszty eksploatacji takich urządzeń nadal są wysokie. Na pewno jest to świetne rozwiązanie gdy chce się zaprezentować coś klientowi. Na pewno pomaga też w produkcji, bo już na etapie projektu można zniwelować wady i niedociągnięcia.
Widze wiele branż, w których warto zastosować takie techniki. U nas wykorzystujemy sprzęt tej firmy www.solveere.pl/produkty-menu-glowne.html i ciężko mi sobie wyobrazić pracę bez niego. Tworzymy prototypy implantów zębowych. Klient przed zabiegiem może zobaczyć z każdej strony jak ząb będzie wyglądać. Na pewno drukarki 3D mają swoje zastosowanie w branży produkcyjnej, zwłaszcza podzespołów, gdzie dokładność wykonania musi dochodzić nawet do kilku dziesiętnych milimetra. Przy produkcji gandżetów i bajerów na pewno też się sprawdzi.
Każdy lubi se popatrzeć zanim coś kupi, dla mnie to taka kolejna forma prezentacji.
Czy się opłaca najlepiej zapytać kogoś kto to ma. W naszej firmie bardzo się opłaciło, sprzedaż skoczyła nam z 10 do 34%. Jednak czasami ciężko wytłumaczyć jak coś będzie wyglądać i nie każdy ma dobrą wyobraźnię, a jak zobaczy model to zupełnie inna gadka.