Witaj!

Witaj na naszym forum!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką formę wybrać dla małego przedsiębiorstwa?
Presefona
Nowicjusz

**

8
2
Sep 2016
0
Witam, ja krótko i zwięźle, mam zamiar prowadzić własny biznes, na początku będę to tylko ja i mój mąż. Zajmować się chcemy handlem, a dokładniej sprzedażą dóbr sprowadzanych z zagranicy (obuwie i tekstylia). Jaka forma prawna będzie dla nas najlepsza?
Bombirux76
Praktykant

19
2
Aug 2016
0
(09-05-2016, 10:47 AM)Presefona napisał(a): Witam, ja krótko i zwięźle, mam zamiar prowadzić własny biznes, na początku będę to tylko ja i mój mąż. Zajmować się chcemy handlem, a dokładniej sprzedażą dóbr sprowadzanych z zagranicy (obuwie i tekstylia). Jaka forma prawna będzie dla nas najlepsza?

To zależy od tego czego oczekujesz, czy zakładasz że przedsiębiorstwo będzie się dalej rozwijać ( o nowych pracowników) czy mąż będzie Twoim wspólnikiem, czy pracownikiem, i na jakich zasadach chcesz się rozliczać z US. Dla małych firm chyba najlepsza będzie spółka cywilna, albo partnerska.
papa_smerf
Praktykant

14
3
Aug 2016
1
Też myślę, że w takiej sytuacji spółka partnerska będzie najlepszym rozwiązaniem. Jednak jeśli nie jesteś pewna co i jak, zwłaszcza w kwestii podatków (a to punkt wyjścia tak na prawdę przy wyborze formy prawnej przedsiębiorstwa), to najlepiej się poradzić specjalisty, jak ten - księgowy kraków.
Papetek
Praktykant

14
4
Jul 2016
0
Dobrze też pomyśleć, czy na pewno chcesz zakładać firmę w Polsce. Jeśli będziesz się zajmować importem, to może lepiej założyć firmę za granica, bo w Polsce to wiadomo jak jest, a podatki strasznie wysokie są.
freelancer, webmaster z zamiłowaniem do włoskiej kuchni.

Skocz do:

Users browsing this thread: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
MyTrade theme by eNvy © 2014.