Witaj!


Witaj na naszym forum!


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak usprawnić dostawy
Offline
uczciwa konkurencja
Praktykant


***

11
2
Aug 2016
0
#1
Prowadzę firmę, która zajmuje się sprzedażą małych upominków, jak kubki, koszulki itp. Niestety koszty dostawy do klientów są czasami zbyt wysokie, zastanawiam się jak to poprawić. Zdarzało się też, że towar dochodził do klientów uszkodzony, nie wiem czy to wina dostawcy, złego transportu czy złego pakunku. Co mogę zrobić?
Offline
UlotkiTanio
Nowicjusz


**

5
0
Aug 2016
0
#2
Możesz wprowadzić jakiś system, gdzie jeśli przesyłka dociera uszkodzena, to potrącasz jakaś karę dostawcy. Wtedy będziesz pewny, że będą pilnować by nie rzucać paczkami po schodach :p
Offline
papa_smerf
Praktykant


***

15
3
Aug 2016
1
#3
Bardzo dobrym rozwiązaniem na zabezpieczenie paczki jest też stosowanie foli stretch(zobacz tutaj goodmark.info.pl)

Jeśli chcesz usprawnić sam proces, warto prześledzić trasy paczek. Czy na przykład nie są one za długo składowane w magazynie, czy nie można tego zoptymalizować. Czy nie można lepiej dobierać przesyłek, tak by dostawcy jeździli krótszymi trasami, albo brali paczki do klientów którzy mieszkają bliżej siebie. Może warto zainwestować w większe auto dostawcze by zabrać hurtem paczki, a nie wozić je np. osobówkami po 4paczki.
Offline
Bombirux76
Praktykant


***

19
2
Aug 2016
0
#4
Dokładnie analityka, analityka i jeszcze raz analityka. Można też zainwestować w różnego rodzaju systemy sprawdzające trasy dostawców. Zaufanie do pracowników jest ważne, ale rozsądek trzeba zachować. Zawsze może się okazać, że nasz pracownik zrobi sobie parę dodatkowych kilometrów bo nagle stwierdzi, że fajnie by było odwiedzić babcię, albo zabrać kumpla "po drodze" do pracy.Skocz do:


Users browsing this thread: 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyTrade theme by eNvy © 2014.